Interpretacja wyniku badania EEG - czynność podstawowa zachowana

Witam Państwa serdecznie mam pytanie jeśli chodzi o wynik badania EEG. Cytuje opis badania " czynność podstawowa EEG zachowana, zróżnicowana przestrzennie. W odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych składa się z regularnego rytmu alfa 10-11Hz o amplitudzie do 43 uV. Rz obecna. Fs i Hw nie aktywują EEG. Bardzo proszę o wyjaśnienie tego opisu Dziękuje
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Podany wynik jest prawidłowy - nie ma zatem powodów do niepokoju. A propos skrótów użytych w wyniku:
- Rz to reakcja zatrzymania (zamykanie i otwieranie oczu na polecenie), która pozwala ocenić pobudliwość mózgu.
- Fs to fotostymulacja, czyli próba prowokacyjna,
- Hw to hiperwentylacja, która także jest próbą prowokacyjną.
Próby prowokacyjne służą natomiast ocenie, czy zapis EEG zmienia się na napadowy na skutek czynników prokowacyjnych.