Interpretacja wyniku badania EKG i skoki ciśnienia

Dzień dobry. Uprzejmie proszę o zinterpretowanie mojego wyniku EKG. Od jakiegoś czasu bardzo skacze mi ciśnienie, 3 dni temu miałam 180/90 dzisiaj rano 134/99 p 83 . Zrobiłam EKG które dzisiaj odebrałam, Wynik Rytm zatokowy 55.Cechy przeciążenia lewej komory. Od kilku dni biorę leki TERTENSIF SR 1x dziennie i metocard 50mg oraz Thyrozol 10 mg dziennie. Ciśnienie nadal skacze ,ból głowy i serce tak dziwnie drga i czasem w lewej ręce i nodze czuję takie osłabienie . Z góry dziękuję za odpowiedz

Renata GrzechociĹska

Nie powinno się oceniać EKG na podstawie opisu. Należy obejrzeć krzywą EKG.