Interpretacja wyniku badania endoskopowego u pięćdziesięciolatka

Witam, byłem wczoraj na badaniu endoskopowym z rozpoznaniem wstępnym - dyspepsja. Czekam na wizytę u lekarza. Czy mogę prosić o dokładniejsze wyjaśnienie mi rozpoznania. Wnioski z badania Venaectasiae oesophagi. GERD st. A. Bulbitis erosiva. Test ureazowy na Helicobater pylori ujemny (-). Z góry dziękuję.

Wnioski z badania Venaectasiae oesophagi. Bulbitis erosiva.
- Oznacza: Poszerzenia żylne przełyku.
GERD st. A.
- Oznacza: Choroba refluksowa przełyku (ang. gastroesophageal reflux disease, w skrócie
GERD) stopnia A, czyli bardzo początkowe stadium przejawiające się przekrwieniem (właśnie poszerzeniem układu żylnego w przełyku).
Bulbitis erosiva.
- Oznacza: Zapalenie nadżerkowe opuszki dwunastnicy.
Test ureazowy na Helicobater pulori ujemny (-)
- Oznacza: brak zakażenia bakterią Helikobacter pylori