Interpretacja wyniku badania histopatologicznego łożyska po poronieniu

Proszę o interpretacje wyniku badania histopatologicznego łożyska. Fragmenty łożyska z początku II trymestru ciąży z naciekami zapalnymi oraz ogniskami martwicy. Niektóre z kosmów łożyskowych z cechami włóknienia wewnątrz kosmkowego. Obrębie błon płodowych oraz w ścianie naczyń pępowiny obecne są miernie nasilone nacieki zapalne głownie z limfocytu z domieszką granulocytów obojętnochłonnych. Pępowina trójnaczyniowa.

Witam serdecznie!

Do prawidłowej interpretacji wyniku badania histopatologicznego nie wystarcza tzw. suchy opis. Konieczne są informacje na temat chorób pacjentki, jej stanu ogólnego oraz wyników badań laboratoryjnych.
Z przytoczonego opisu wynika, iż łożysko pochodziło z ciąży poronionej w drugim trymestrze ciąży. Łożysko było wykształcone prawidłowo. W materiale uwidoczniono zmiany martwicze, powstałe już po poronieniu oraz zmiany zapalne, wytworzone jeszcze w trakcie ciąży. Uwidocznione włóknienie przemawia za przewlekłym procesem zapalnym toczącym się wewnątrz jamy macicy. Niestety ze względu na brak informacji na temat stanu zdrowia pacjentki niemożliwe jest uszczegółowienie interpretacji.
Pozdrawiam