Interpretacja wyniku badania histopatologicznego po poronieniu w 7 tygodniu ciąży

Proszę o interp.wyniku histopatol. :"Doczesna oraz kosmki łożyska z 1trymestru ciąży.Tkanek płodu nie znaleziono. "Moje pytanie co znaczy termin "doczesna" i czy możliwe żeby nie było tkanki płodu a biło serce? Ciąża trwała 10tyg a poronienie nastąpiło w 7tc i również w 7biło serduszko dokładnie 4.06 14r i badanie usg brzmi"w jamie macicy widoczny prawidłowo położony pojedynczy reg.pęcherzyk ciążowy z pojedyńczym żywym płodem.FHR(+)ok146 u/min. Mojet pyt. Czy płód był czy też nie?Pozdrawiam

Wielce Szanowna Pani ! Doczesna to ciążowo zmienione endometrium. Na dalszą część pytania nie potrafię odpowiedzieć. Z wyrazami szacunku Marek Bulsa