Interpretacja wyniku badania kontrolnego 14-miesięcznego dziecka

Zrobiliśmy badania kontrolne 14 mies córeczki proszę o interpretację wyników pod rozmazem mamy zaznaczone Anizocytoza (+) w rozmazie mikroskopowym granulocyty segmentowalne 44, granulocyty kwasochłonne 4 Limfocyty 48, Monocyty 4. W morfologi Hematokryt 32,6 %[nor 37-43] MCV 74,3 [80-97] MCH 25,3 [26-32] RDW-CV 15% [11,5-15] P-LCR 24,9 [6-24] Monocyty 11,9 % [2-7] pozostałe wyniki w morfologii w normie. Jeszcze niższa kreatynina w surowicy 0,23 m/dl [nor 0,3-1,0], bilirubina, CRP, AIAT, AspAT,ok

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wynik należy skonsultować z lekarzem, który zlecił jego wykonanie. Poza wynikiem badania niezbędne są informacje dotyczące ogólnego stanu zdrowia dziecka, chorób przebytych i trwających.