Interpretacja wyniku badania kręgosłupa u 30-latki

CO OZNACZA NIEWIELKA TYLNA SZEROKOPODSTAWNA WYPUKLINA KRAZKÓW M/KREGOWYCH NA POZIOMIE C3-C4 C4 C-C5C5-C6,C6-C7 NA POZIOMNIE C4/5 C5/C6 UWYPUKLONE KRAZKI SPYLAJA LEWE ZACHYŁKI BOCZNE BEZ CECH UCISKU NA KORZENIE NERWOWE OTWORY M/KREGOWE C3/C4 C4/C5C5/C6 C6/C7 C7/TH1 SA W NIWEIELKIM STOPNIU ZNIEKSZTAŁCONE PRZEZ ZAOSTRZONE TYLNO BOCZNE KRAWEDZIE TRZONÓW KREGÓW C3.4.5.6.7.TH1

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane w wyniku nieprawidłowości wskazują na zaawansowaną chorobę zwyrodnieniową. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą, który zlecił wykonanie badania. Konieczna jest bowiem interpretacja w oparciu o dane kliniczne.