Interpretacja wyniku badania krwi 22-letniej osoby

Dzień dobry mam 22 lata i mam grypę krwi brh i mój chłopak tez ma taką samą grupę krwi z tym ze ma jeszcze dopisane (k-) co to oznacza ? Czy to ze mamy taką samą grupę krwi ma wpływ na zajście w ciążę . Możliwe ze nie będziemy mogli mieć dzieci ? Proszę o pomoc

Magdalena StusiĹska

Tak- w niektórych przypadkach może powstać tzw. konflikt serologiczny. Dotyczy on jednak pat w których kobieta jest RH(-) a mężczyzna (+)- nie pisze Pani jakie jest Pani Rh i partner. K (-) oznacza najprawdopodobniej że Pani partner nie ma na krwinkach również antygenu Kell, to nic groźnego.