Interpretacja wyniku badania krwi u 6-latka

Witam:dziecko lat sześć ma wynik który mnie bardzo martwi i nie wiem co robić erytrocyty 5,2 limfocyty 54, eo bazo mono18 inne eo bazo mono1,7 rozmaz krwi limfocyty 61 monocyty 8 do jakiego lekarza się zgłosić z tym proszę o szybką pomoc.Chodzi o mojego wnusia.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wyniki te nie są bardzo niepokojące. Oczywiście warto zgłosić się z dzieckiem do pediatry. Możliwe iż podwyższone parametry układu białokrwinkowego wynikają z infekcji.