Interpretacja wyniku badania markerów nowotworowych

Dzień dobry. Niedawno robiłam markety nowotworowe, prosiłabym o interpretacje wyników, ponieważ nie bardzo wiem czy są one prawidłowe, co prawda normy są w nawiasie, ale prosiłabym o poradę. AFP 22.94 (7) CA125 44.57 (35) CA15-3 2O8.95 (25) CEA 2.89 (nie palący 3,8 palący 5.5). Dziękuje bardzo i pozdrawiam.

Wykonywanie samych markerów jest nierozsądne i może nieźle namieszać w całej diagnostyce. W pierwszej kolejności wywiad, badanie fizykalne, ocena dolegliwości i wówczas dopiero rozważanie o jakie badania uzupełnić. Markery są tak niespecyficzne, że interpretacja ich wyników jest nadinterpretacją.