Interpretacja wyniku badania morfologicznego krwi

Proszę o interpretację wyników morfologii oraz rozmazu krwi. Szczególnie niepokoję się wartością granulocytów zasadowych. Badania wykonałam w związku ze zwiększoną potliwością w nocy (oprócz tego nie mam innych objawów, czuję się dobrze, nie mam powiększonych węzłów chłonnych). WBC 5,3 NORMA 4,0-10,0; LYMPH 1,4 N 0,8-12,4; LYM% 26,6 N 15,0-60,0; MID 0,2 N 0,0-1,8; MID% 4,2 N 0,0-15,0; GRAN 3,7 N 1,5-20,0; RBC 4,25 N 4,20-5,50; HGB 13,3 N 12,0-16,0; HCT% 39,1 N 37,0-47,0; MCV 91,9 N 80,0-100,0; MCH 31,3 N 27,0-33,0; MCHC 34,0 N 31,0-37,0; RDW% 13,5 N 11,5-14,5; PLT 204 N 140-400; MPV 12,4 N 7,0-20,0; NEUTROFILE PAŁECZKOWATE 1% NORMA 0-5; NEUTROFILE SEGMENTOWATE 69% N 45-70; GRANULOCYTY KWASOCHŁONNE 1% N 0-5; GRANULOCYTY ZASADOCHŁONNE 2% N 0-1; MONOCYTY 2% NORMA 1-8; LIMFOCYTY 25% N 20-45; OB 5 MM/1H.

Witam serdecznie!
Morfologia krwi obwodowej jest najczęściej wykonywanym badaniem laboratoryjnym. Analiza polega na ocenie ilościowej i jakościowej komórek krwi, w tym ustalenie liczby i procentowego podziału leukocytów, czyli białych ciałek krwi. Do nich zaliczane są również granulocyty zasadochłonne.
W tym przypadku wynik morfologii jest prawidłowy z wyjątkiem nieznacznego przekroczenia odsetka granulocytów zasadochłonnych. W pierwszej kolejności najlepiej wykonać ponowne badanie morfologii celem ponownej oceny i sprawdzenia czy wynik się powtórzy, dopiero wówczas należy poszukiwać przyczyny zmiany.
Najczęściej wzrost granulocytów zasadochłonnych jest związany z chorobami hematologicznymi (jednak wówczas powinny być odchylenia w pozostałych wartościach morfologii) oraz w przebiegu gruźlicy. W tym wypadku wynik jest tylko nieznacznie przekroczony, więc raczej nie powinien być związany z żadną patologią.
Proszę skonsultować wynik z lekarzem, który ma możliwość wykonania badania lekarskiego i dokładnego zebrania wywiadu. Ewentualnie do rozpatrzenia jest wykonanie RTG płuc.
Pozdrawiam!