Interpretacja wyniku badania MR głowy 67-latki

Proszę o interpretację wyniku badania MR głowy. Badanie wykonane w obrazach T1, T2 i PD zaleznych . Nieliczne ,drobne ogniska hiperintensywne do wielk. 5mm na granicy korowopodkorowej prawego płata czołowego i ciemieniowego o charakterze naczyniopochodnych i niedokrwiennych. Wariant rozwojowy w postaci aplazji odcinka P1 tętnicy mózgu tylnej lewej z prawidłowym przepływem w dalszych odcinkach.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, pierwsza część opisu wskazuje na obszary, które są zmienione poprzez zmiany miażdżycowe, nadciśnieniowe. Bez objawów klinicznych nie muszą być znaczące. Druga część to opis anomalii w naczyniach mózgu, którą ma Pan prawdopodobnie od dziecka ale nie ma ona wpływu na jego funkcje. Pozdrawiam