Interpretacja wyniku badania MR głowy u 27-latka

Proszę interpretacje wyniku MR głowy. Okołokomorowo w sąsiedztwie trójkąta komory bocznej lewej widoczne ognisko degeneracyjno-demielinizacyjne wielkość 6,5 mm. Po stronie prawej symetryczne położone ognisko o podobnym charakterze wielkość 3,5 mm. Poza tym intensywność sygnałów istoty szarej i białej prawidłowa. Reszta części mózgu w normie. Co to znaczy?

Badanie należy wykonać również po podania kontrastu inaczej jest trudny do interpretacji, również należy być badany neurologicznie. Pozdawiam

W medycynie podstawową zasadą jest dokładna znajomość objawów i badanie pacjenta.
Bardzo ważny jest wywiad chorobowy; charakterystyka objawów; kolejność występowania, lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itp itd…
Ważny jest wiek pacjenta, inne choroby, przebyte choroby, przyjmowane leki itd.
Wynik każdego badania dodatkowego interpretuje się w kontekście stanu klinicznego pacjenta.