Interpretacja wyniku badania na peroksydazę tarczycową

Prosze o interpretacje wyniku przeciwcial przeciwko peroksydazie tarczycowej. Moj wynik to 161,9 IU/ml TSH 2,15 FT4 15,91

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przeciwciała anty-TPO to przeciwciała przeciwtarczycowe. Do ich produkcji w organizmie dochodzi w wyniku potraktowania przez układ immunologiczny komórek tarczycy jako obcych. W wyniku tego następuje uszkodzenie tkanki tarczycy, przewlekłe zapalenie gruczołu, zaburzenie jego funkcji (niedoczynności lub nadczynności tarczycy). Obecnie jednak hormony tarczycowe są w normie.