Interpretacja wyniku badania nasienia 31-latka

Witam!! Chciałabym prosić o pomoc w interpretacji wyników badania nasienia: Upłynnienie- 20, Objętość- 1,65 pH-8,2 Aglutynacja- I stopnia, Koncentracja plemników- 0,41 mln/ml Całkowita liczba plemników w ejakulacie- 0,68 mln, Ruch postępowy- 3,00% Ruch całkowity- 19,00% 0,13 mln, Brak ruchu 81,00%, żywotność- 26,00% 0,18 mln, Plemniki o prawidłowej budowie- 2,00% 0,014 mln, Koncentracja komórek okrągłych- 0,57 mln/ml. Proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki nie są zbyt dobre. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proponuje udać się do lekarza urologa lub seksuologa.