Interpretacja wyniku badania nasienia u męża

Proszę o interpretację wyników nasienia męża: Wstrzemięźliwość 3 Uplynnienie 45 min Objętość ejakulantu 3,4 ml pH 8,5 Barwa bialawa Lepkość nieprawidłowa Aglutynacja 2 Liczba plemników w 1ml: 50,5 mln/ml liczba plemników w ejakulacie 171,7 mln Ruch postepowy % 8 [-] Ruch całkowity % 56 Ruch plemników-brak ruchu % 44 Żywotność % 58 Liczba o prawidłowej budowie % 5 Liczba komórek spermatogenezy w 1 ml: mln/ml <5 Liczba leukocytów w 1 ml: mln/ml <1 hormony ok poza prolaktyna: 16,

Witaminy w ciąży

Lek. Tomasz Budlewski

nieorawidłowa lepkość i obecna aglutynacja. konieczne odpowiednie dalsze postepowanie. prosze koniecznie udac sie do lekarza urologa badz seksuologa.