Interpretacja wyniku badania neurologicznego po operacji naczyniaka jamistego

W płacie ciemieniowym,w sąsiedztwie trzonu komory bocznej widoczne okrągłe,nieznaczne hyperdensyjne ognisko wielkości 5mm,bez efektu masy obrzęku wokół-naczyniak jamisty? do dalszej diagnostyki (MR )Zaćmienie komórek powietrznych wyrostka sutkowego kości skroniowej lewej przegród kostnych-prawdopodobnie zmiany zapalne ,To są obecne wyniki mojej córki ,która w 2003 r przeszła operacje naczyniaka jamistego,czy z tych wyników wynika że tworzą się nowe guzy w jej mózgu ,Proszę o poradę i pomoc.

Rzecz wymaga wyjaśnienia mimo ,ze opisywana zmiana jest niewielka z uwagi na opis brzmiący -obszar hiperdensyjny.

Tu musi być dokładne zróżnicowanie charakteru zmiany -hiperdensja opisywana w

wyniku może wskazywać na obecność krwi ,a naczyniak może taki obraz dać.

Trzeba też porównać badania przed i po operacji.

Rozstrzygnąć problem winien specjalista neurochirurg.

Pozdrawiam