Interpretacja wyniku badania patomorfologicznego

Witam serdecznie,
Proszę o pomoc w przetłumaczeniu badania po wyłyżeczkowaniu jamy macicy...

I-II - Villi chorionici multiplices partim in statu oedematis. Sanguis et fragmenta endometrii in stadio secretionis tardae cum signis trasnformationis deciduali stromatis.
Dziękuję bardzo.
Dodam tylko, iż stwierdzono puste jajo płodowe na przełomie 8-9 tygodnia.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Tłumaczę treść wyniku badania: „Liczne kosmki kosmówki częściowo w stanie obrzęku. Krew i fragmenty endometrium w późnej fazie wydzielniczej z objawami przekształcenia doczesnowego zrębu.”
Puste jajo płodowe to stan spowodowania najprawdopodobniej losowo powstającymi defektami genetycznymi, które rzadko kiedy powtórnie pojawiają się w kolejnej ciąży.
Pozdrawiam serdecznie!