Interpretacja wyniku badania poziomu progesteronu

W czasie miesiączki zrobiłam badanie poziomu progesteronu. Mój wynik to 1,45 ng/ml. Czy jest prawidłowy?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Krwawienie miesiączkowe ma miejsce na początku fazy folikularnej cyklu. Norma progesteronu w tym okresie to 0,28-0,72 lub -1,4 ng/ml (zależy od laboratorium).

Szkoda, że nie napisała Pani, z jakiego powodu było wykonane badanie ani w jakim jest wieku. Dlatego trudno mi się odnieść do wyniku.

Stężenie progesteronu jest trochę za wysokie. Może to wynikać np. z przyjmowania przez Panią leków hormonalnych (zwłaszcza, że norma jest nieznacznie przekroczona). Nie chciałabym teoretyzować, nie mając podstawowych informacji. Prawdopodobnie nie ma powodu do niepokoju.