Interpretacja wyniku badania radiologicznego

Niewielkie zwyrodnieniowe zaostrzenia krętarzy większych. Wzmożona sklerotyzacja panewek stawowych.Węższa szpara w stawie biodrowym prawym. Drobne zwyrodnieniowe zaostrzenia guzków międzykłykciowych przyśrodkowych. Nieco węższa przyśrodkowa część szpary w stawie kolanowym prawym.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Wynik badania rtg wskazuje na obecność choroby zwyrodnieniowej stawów biodrowych i kolanowych. Jest to wskazanie do konsultacji ortopedycznej. Pozytywne efekty lecznicze (zmniejszenie dolegliwości bólowych i poprawę ruchomości w stawach) przynosi często rehabilitacja.