Interpretacja wyniku badania rezonansem magnetycznym u 39-letniego mężczyzny
Poproszę o opinię co do leczenia po badaniu rezonansem czy operacja czy gips,czy coś innego. Niepełne promieniste pęknięcie trzonu łąkotki przyśrodkowej w pobliżu rogu tylnego z drobną szczeliną pęknięcia powierzchni dolnej rogu tylnego,w rogu przednim uszkodzenia wewnątrzłąkotkowe. Chrząski w okolicach uszkodzonej łąkotki o nierównych obrysach i niejednorodnej intensywności sygnału.Niewielka ilość płynu w zachyłku nadrzepkowym kolanaChrząstka rzepki niejednorodna o nierównych obrysach.

MĘŻCZYZNA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by zdecydować o o tym jak powinno wyglądać dalsze leczenie tylko na podstawie wyniku MRI. Niezwykle ważne jest bowiem badanie chorego oraz pełen obraz kliniczny. Sugeruję zatem, by skonsultował się Pan ze specjalistą ortopedą, który zlecił wykonanie badania.