Interpretacja wyniku badania RTG klatki piersiowej 32-letniej kobiety

Proszę o interpretację wyniku badania RTG klatki piersiowej. Przepona wolna, Pola płucne bez zmian ogniskowych, wzmożenie rysunku okołooskrzelowego w biegunie dolnym wnęki prawej, Sylwetka serca w normie. Proszę o odpowiedź, trochę się martwię.

Dariusz Osiak Internista, Warszawa

Sam opis rtg to trochę za mało jeżeli nie wiemy z jakiego powodu został wykonany, na co cierpi pacjent jaki jest wynik badania przedmiotowego.
Generalnie "wzmożenie rysunku okołooskrzelowego" może świadczyć o nawracających infekcjach dróg oddechowych (np. u alergików, osób palących papierosy czy z obniżoną odpornością).