Interpretacja wyniku badania RTG klatki piersiowej 68-latka

Proszę o interpretację wyniku badania RTG klatki piersiowej, mężczyzny w wieku 68 lat, niepalący: jamy opłucnowe bez cech płynu. Niewielkie zgrubienie opłucnowe w prawym szczycie. Tuż powyżej obojczyka prawego widoczne jest niewielkie 3-4 mm zacienienie - cień z miąższu płucnego?/zmian włóknistych?/cień z tkanek miękkich? Poza tym pola płucne bez widocznych zmian miąższowych. Serce podparte na przeponie, wielkością w normie rtg. Bez cech zastoju w krążeniu płucnym.

Lek. Ewa Janus Radiolog, Szczecin

Witam,

zmiana opisywana w wyniku póki co nie powinna budzić dużego niepokoju. Warto jednak kontrolować czy zmiana ta nie powiększa się, w tym celu należy wykonać ponownie RTG po pół roku - najlepiej w tym samym miejscu, by móc dokonać porównania obu zdjęć.

Pozdrawiam