Interpretacja wyniku badania RTG kolana u mamy
Bardzo proszę o interpretacje wyników rtg kolana mojej mamy cechy przerzedzenia struktur kostnych.bocznie przyparta rzepka nisko ustawiona,zredukowana szpara stawu udowo-piszczelowego w przedziale przysrodkowym z zaznaczona sklerotyzacja podchrzestna.drobna zaokrąglona wyrosl kostna ok 0,5cm na zarysie przysrodkowym przy nasady piszczeli.entezopatoe rzepki guzowatosci piszczelowej w przyczepach sc.m4-głównego oraz wiązadła właśc. Rzepki zwapnienia kaletki przedrzepkowej

KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam,
Opis zdjecia sugeruje zmiany zwyrodnieniowe. Sugeruje kontrole u ortopedy celem leczenia.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu