Interpretacja wyniku badania RTG kręgosłupa u 37-latka

Z powodu bólu kręgosłupa wykonałem prześwietlenie RTG. Proszę o interpretacje wyniku. Spłycenie fizjologiczne lordozy odcinka L kręgosłupa. Na poziomie L5/S1 niewielkie obniżenie wysokości przestrzeni m/k oraz dyskretny ześlizg przedni na ok 2-3 mm, cechy spondyloizy na tym poziomie. Wysokości pozostałych przestrzeni m/k i wysokości trzonów kręgów zachowane. Zmian zwyrodnieniowo-wytwórczych nie widać. Czy to coś poważnego ??

Witam serdecznie,

Wynik nie wskazauje na poważne problemy zdrowotne. Opis świadczyć może o początkach choroby krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana jest u Pana wizyta u lekarza zlecającego badanie w celu konsultacji.

Pozdrawiam.