Interpretacja wyniku badania RTG zatok 8-latka

Proszę o interpretację badania rtg zatok 8-latka. 3 choroby w ciągu 6 m-cy. Wynik rtg: Asymetria zatok czołowych, światło zatoki po str. prawej mniejsze- najpewniej zatoka słabiej wykształcona. Powietrzność zatok zachowana. Dyskretne okrężne zgrubienia śluzówkowe w zatoce szczękowej prawej. Powietrzność zatoki szczękowej lewej prawidłowa. Nieco gorsza przejrzystość sitowia, najpewniej spowodowana niewielkimi przyściennymi zmianami śluzówkowymi. Kostne ograniczenia zatok prawidłowe.

Nie prześwietlaj więcej dziecka promieniami Roentgena z byle czegoz. To niebezpieczne. Zdjęcie jest prawidłowe jeżeli wierzyć opisowi. Sam opisuję zdjęcia zatok