Interpretacja wyniku badania tarczycy a prawdopodobieństwo ciąży

Blagam proszę i o pomoc rok temu poronilam mam 21 lat z przyczyn nieokreslonych dwa dni temu wyszedl mi pozytywny test ciazowy zrobilam badania tarczycy proszę o ich interpretacje czy tarczyca może falszowac wynik testu? Czy mam szanse na zdrowe donoszenie ciazy gdy wdroze jakieś leczenie? Pozdrawiam ft3-6.87 Ft4- 23.67 Tsh.-3.48 Anty-tg -43.55 Anty-tpo-5.65 Jeśli coś jest nie tak to co to może być za choroba?
21 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na podstawie badań mogę powiedzieć iż poziom fT3 i fT4 są podwyższone. TSH w normie. Stwierdzenie przeciwciał anty TPO i anty TG wzkazuje na autoimmunologiczne tło choroby tarczycy. Może ona wtedy przebiegać z nadczynnością i niedoczynnością gruczołu. W odniesieniu do ciąży stan taki jest zagrożeniem. Konieczne proszę się skonsultować z lekarzem endokrynologiem. Najlepiej by był to ginekolog specjalizujący się w problemach endokrynologicznych.