Interpretacja wyniku badania TK głowy 22-latki

Witam , Chciałabym prosić o interpretacje badania TK głowy, W obrębie płatów czołowych na wysokości komór bocznych widoczne są bardzo drobne ,dyskretne pojedyncze obszary hipodensyjne zlokalizowane w istocie białej przykomorowo,(wielkości do 2-3 mm) ,zmiany prawdopodobnie o charakterze naczyniopochodnym . Drobne zwapnienie obustronne w sierpie mózgu i szyszynce .Chciałabym dowiedzieć się czy jest to coś groźnego? Pozdrawiam

Piotr Jurczyk

Witam. Zmiany naczyniopochodne same w sobie groźby nie stanowią, ale należy się zastanowić, skąd się tam wzięły. Czy choruje Pani na jakieś choroby serca, nadciśnienie, pali papierosy lub używa doustnej antykoncepcji. Nie jest to obraz często spotykany w Pani wieku, ale też nie niemożliwy. Interpretacja zależy także oczywiście od Pani objawów. Jeśli nie ma czynników ryzyka choroby magazynowej, a zmiany nie "pasują" do objawów (polecam interpretację wspólnie z lekarzem prowadzącym), to jest to znalezisko przypadkowe. Zwapnieniami bym się nie przejmował. Pozdrawiam.