Interpretacja wyniku badania TK i zapalenie płuc

Witam, potrzebuje pomocy w interpretacji wyniku TK. Mama leczyla sie na zapalenie pluc, kuracja antybiotykowa nie skutkowala. Po otrzymaniu wynikow TK okazalo sie: W Segmencie 4 pluca prawego widoczny guzek sr 6 mm. Zmiany naciekowe nadprzeponowo w segmentach 4,5 obu pluc z powietrznym bronchogramem, najpewniej zapalne. Zwloknienia przykregoslupowo w segmencie 10 prawego pluca poza tym zmian ogniskowych w obrebie pluc nie uwidoczniono. Aorta piersiowa, zyla glowna gorna, tetnica pluca bez zmian

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazana kontrola u pulmonologa, do rozważenia badania w kierunku gruzlicy.
Pozdrawiam