Interpretacja wyniku badania TK szyi
Proszę o interpretację wyniku badania TK szyi (z kontrastem). W opisie widnieje: - asymetria mięśni mostkowo-obojczykowo-sutkowych - po prawej grubości do 25 mm, po lewej 20 mm; - szerokie naczynie żylne (ż. szyjna przednia?) między mięśniami podgnykowymi a mięśniem MOS po stronie prawej; - zrost kostny na poziomie C2/C3 - na granicy badania podwyższenie gęstości tkanki tłuszczowej w śródpiersiu przednim - najpewniej przetrwała tkanka grasicy. Asymetria + szerokie naczynie + grasica = związek?

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Opisane w wyniku zmiany, tj. asymetria, szerokie naczynie oraz przetrwała tkanka grasicy nie mają ze sobą związku.