Interpretacja wyniku badania TK wątroby

Bardzo proszę o interpretację wyniku TK wątroba. Wątroba w wymiarze strzałkowym powiększona. Miąższ wątroby o obniżonej gęstości średnio 20j.H W obrębie segmentu 1 przywnękowo obszar o średniej gęstości ok. 45j.H i wymiarach 50x60mm odpowiadające mniej stłuszczonemu miąższowi wątroby. Obraz przemawia za stłuszczeniem wątroby.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

w Pana przypadku należy zastosować dietę dla osób z alkoholowym lun niealkoholowym stłuszczeniem wątroby.

Pozdrawiam serdecznie