Interpretacja wyniku badania tomografii komputerowej klatki piersiowej

Witam! Spotkanie z lekarzem mam za dwa tygodnie, a dzisiaj odebrałam wynik TK klatki piersiowej. Oto opis badania: Pasmowate zrosty w segm. 10 płuca lewego. Poza tym w obrębie miąższu obu płuc bez zmian ogniskowych. W śródpiersiu dwa drobne węzły chłonne wielkości do 10 mm, poza tym w obrębie śródpiersia i wnęk powiększonych węzłów chłonnych nie wykazano. Ponadto uwidoczniono powiększenie lewego płata tarczycy, z hypoechogenicznym guzkiem o śr. 13 mm. W obrębie uwidocznionych struktur kostnych niewielkie zmiany zwyrodnieniowe, bez cech procesu rozrostowego. Tyle opis, a teraz bardzo proszę o wytłumaczenie, na ile wymienione zmiany są patologiczne i jakie jest leczenie. Dziękuję i pozdrawiam.

Witam!
Niestety nie napisała Pani nic o przyczynie wykonania badania, ani objawach klinicznych, a te informacje oraz badanie fizykalne są niezbędne aby postawić hipotetyczne rozpoznanie. Wobec tego odniosę się tylko do wyniku badania.
Zmiany w obrębie płuc mogą mieć związek z przebytym zapaleniem płuc, mogą o tym świadczyć zrosty i nieznacznie powiększone węzły chłonne. Węzły chłonne są niewielkie, więc prawdopodobnie mogą nie wymagać dalszej diagnostyki. Zmiany zwyrodnieniowe struktur kostnych nie powinny niepokoić.
Niepokojący może być jedynie guzek w obrębie tarczycy. W tej chwili nie da się o nim dużo powiedzieć, może mieć różne pochodzenie łącznie z nowotworowym, konieczne mogą być badania dodatkowe tj. badanie scyntygraficzne oraz biopsja pod kontrolą USG. Uwidoczniony guzek może także oznaczać gruczolaka, guzka hiperplastycznego, guzka koloidowego czy zapalenie tarczycy.
Niestety to badanie trzeba rozpatrywać całościowo w połączeniu z wywiadem i wynikami innych badań, konieczne są bardziej szczegółowe informacje aby powiedzieć czy zmiany są patologiczne.
Przykro mi, ale tym bardziej nie mogę nic powiedzieć o leczeniu.

Pozdrawiam serdecznie!