Interpretacja wyniku badania trzustki

interpretacja wyników trzustki Witam. Moja mama miała robione usg jamy brzusznej i jest cos nie tak z trzustka oto wynik:nieco powiększona głowa 33mm, trzon34mm, ogon 18mm, w głowie trzustki ognisko hiperechogieniczne o wymiarach 22x24 o nieostrych granicach. Proszę mi powiedzieć czy coś sie dzieje z mama( mam na myśli nowotwór) co mozna zrobic, żeby było dobrze. Mama ma 56 lat

Wynik USG określa jakąś zmianę guzowatą w zakresie głowy trzustki. Wynik powinien interpretować lekarz kierujący na badanie USG. W takim wypadku celem pogłębienia diagnostyki należałoby wykonać TK jamy brzusznej.