Interpretacja wyniku badania TSH i nadczynność

Dzień dobry, bardzo proszę o interpretację wynikow z 06.10: TSH: <0,05 (norma 0,27-4,2) Ft4: 0,45 (norma 0,93-1,7) Oba poniżej normy. Te wyniki byly powtarzane, lekarz uznal je za blad laboratorium, ale wyszły dokladnie takie same. Dodam, ze miesiac temu zdiagnozowano u mnie nadczynność tarczycy (choroba Gravesa-Basedowa), wyniki z wtedy (przy takich samych normach): TSH: <0,05 Ft4: >7,77 Co ewidentnie wskazywalo na nadczynność. Ale co się dzieje teraz? Bardzo proszę o pomoc.

W prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy i jej czynności endokrynnej biorą udział podwzgórze, przysadka mózgowa i tarczyca funkcjonując na zasadzie sprzężeń zwrotnych. Ponieważ każdy z tych elementów może ulec uszkodzeniu to każdy wariant laboratoryjny w wynikach jest możliwy. Zbyt mało danych aby można ustalić diagnozę. Wyniki laboratoryjne należy uzupełnić o badania immunologiczne. Obraz kliniczny, objawy, samopoczucie, funkcjonowanie innych układów - wszystko ma znaczenie w ustaleniu diagnozy. Myślący endokrynolog jest konieczny.