Interpretacja wyniku badania USG dopochwowego
Witam! Biorę tabletki antykoncepcyjne od 2 lat (microgynon). Ostatni stosunek miałam w sobotę rano 11 dni temu, w piątek 7 dni po stosunku miałam robione USG dopochwowe (był to dzień w którym miałam wziąć pierwszą tabletkę z nowego listka). Proszę o zinterpretowanie danych: trzon macicy jednorodny AP34MM, endometrium 3MM, jajniki obustronne drobnopęcherzykowate. Mam jeszcze pewne wątpliwości dotyczące wchłonięcia się wczorajszej tabletki, gdyż wzięłam tabletkę (4 z opakowania, była to tabletka z zapasowego opakowania) o 15.15 a o godz. 18.45 oddałam luźniejszy stolec, więc o godz. 19.20 przyjęłam kolejną tabletkę, myśląc że tamta nie zdążyła się całkowicie wchłonąć. 5-10 minut później znowu oddałam luźny stolec. Czy ta druga tabletka jednak się wchłonęła, czy dzisiaj muszę przyjąć dwie? I jakie jest u mnie prawdopodobieństwo ciąży biorąc po uwagę datę ostatniego stosunku? Wyniki badań i wczorajszych rozstrojów?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania
Witam!
Wynik badania USG jest prawidłowy. Szerokość endometrium odzwierciedla fakt, że przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne. Prawdopodobieństwo, że zaszła Pani w ciążę jest zerowe, biorąc pod uwagę to, jak cienkie jest endometrium oraz fakt, że regularnie przyjmowała Pani tabletki. Ryzyko poczęcia nie jest zwiększone również w najbliższych dniach. Pierwsza tabletka czwartego dnia obecnego blistra mogła się rzeczywiście nie wchłonąć, ale druga, zapasowa, z pewnością już uległa całkowitemu wchłonięciu. Nie musi Pani dziś połykać dodatkowej pigułki.
Pozdrawiam serdecznie!