Interpretacja wyniku badania USG kończyn dolnych

Witam. Prosze o interpretacje mojego USG. Naczynia zylne ukladow powierzchniownego obu konczych dolnych oraz glebokiego LKD w zakresie dostepnym badaniu drozne,bez zmian zakrzepowych. Naczynia o gladkich obrysach scian,prawidlowo reaguja na ucisk. Po prawej stronie zakrzepnieta zyla podkolanowa oraz zyly glebokie podudzia. Skrzepiny calkowicie wypelniaja swiatlo tych naczyn. Czolo skrzepiny znajduje sie ok 7-10cm powyzej stawu kolanowego. Do tego chcialem zaznaczyc ze leczony jestem tamoxifenem.

Wynik badania dopplerowskiego naczyń żylnych kończyn dolnych świadczy o zakrzepicy żył głębokich kończyny dolnej prawej w części dystalnej co na pewno będzie wymagało agresywnego leczenia przeciwzakrzepowego pełnymi dawkami terapeutycznymi. Najlepiej, żeby leczeniem zajął się chirurg ogólny lub naczyniowy.