Interpretacja wyniku badania USG macicy u czterdziestolatki

Witam, moja mama ma 44 lata. Skierowana została na USG. Otrzymała następujące wyniki i lekarka skierowała ją na pobranie wycinka. Macica w p.p. o echu mieszanym o wym. 69x42x50mm Endometrum 6mm niezbyt równy obrys i niejednorodne echo Lewy jajnik 36x22mm Prawy jajnik 35x18mm. Lekarka nic jej na razie nie powiedziała. Odczuwa ból w podbrzuszu. Czego może się spodziewać? Z poważaniem.

Witam serdecznie!

Obraz nie jest jednoznaczny z tego powodu zalecono poszerzenie badania. Niestety nie napisała Pani o miesiączkach u Mamy, czy miesiączkuje regularnie, czy pojawiają się nieprawidłowe krwawienia maciczne - jeżeli tak z pewnością konieczne jest poszerzenie diagnostyki ginekologicznej.

Dolegliwości bólowe w opisanej okolicy mogą być spowodowane nie tylko schorzeniami narządów rodnych, tak więc jeżeli wykonane badania okażą się prawidłowe, warto poszerzyć diagnostykę o badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej, oraz podstawowe badania laboratoryjne w tym z oceną morfologii krwi obwodowej, poziomu kreatyniny, enzymów wątrobowych, badaniem ogólnego moczu.
Pozdrawiam