Interpretacja wyniku badania USG i biopsji tarczycy

W badaniu USG tarczycy miałam wykryte dwa guzy wielkości ok. 20 mm. Przedstawiam wyniki biopsji: Płaty regularnych tyreocytów niekiedy lekko oksyfilnych z cechami małego st. pleomorfizmu, treść białkowo krwista. Proszę o wytłumaczenie co to oznacza. Czy mam powód do niepokoju? (Podaję też opis USG: objętość tarczycy 28 ml, tarczyca powiększona o niejednorodnym echogramie miąższu. Prawy płat zawiera ognisko hypoechogeniczne 13/ 10/19 mm, lewy płat ognisko hypoechogeniczne 6/4/8 mm, nieco hypoechogeniczne 13/10/20 mm, polimorficzne 9/7/11 mm. Okoliczne węzły chłonne niepowiększone.)

Taki wynik biopsji cienkoigłowej może niestety budzić podejrzenie, że guzki mogą być typu nowotworowego. Guzki są duże, bo mają powyżej 1 cm średnicy. Myślę, że oczywiście trzeba wyniki skonsultować z endokrynologiem, który po analizie wszystkich badań zadecyduje ostatecznie o dalszym postępowaniu. Prawdopodobnie zadecyduje o operacyjnym leczeniu guzków z następowym badaniem histopatologicznym.