Interpretacja wyniku badania USG tarczycy i węzłów chłonnych

Witam, mam prośbę o inerpretację wyniku badania usg tarczycy. Płat prawy 27x27x70mm, niejednorodny w dolnej części kilka normoechogenicznych guzków, nieostro zarysowanych 10x7mm,8x8mm,12x7mm,8x9mm,8x5mm-ukrwione obwodowo. Płat lewy 27x30x71mmrównież niejednorodny hipogeniczne guzki dwa 5 i 6 mm oraz torbiele koloidowe,w tylno-dolnej części guzek 10x10mm bez ukrwieniaBACC wśrodkowej kolejna torbiel koloidowa-9x7mm ze zwapnieniami w ścianach. Węzły chł szyi po lewej str poniżej żuchwy 13x5mm,12x5

Badania usg nie interpretuje się w oderwaniu od badania pacjenta jego dolegliwości i innych chorób oraz badań krwi i hormonów. Wymagane jest leczenie u endokrynologa i on zadecyduje czy zachowawcze i czy będą potrzebne zabiegi chirurgiczne