Interpretacja wyniku badania USG tarczycy u 20-latki

Witam serdecznie. Mój wynik USG tarczycy ,,tarczyca o wymiarach płat prawy 18x15x48mm a lewy 15x12x52mm . objętość płata prawego 6,5ml a lewego 4,7 ml, objętość całkowita tarczycy 11,2 ml. Tarczyca niepowiększona normoechogeniczna, w płacie lewym dobrze ograniczona zmiana hypoechogeniczna 7 mm. Rok temu ten guzek miał 5 mm. Proszę o wyjaśnienie na czym ta zmiana polega i czy są konieczne jakieś dodatkowe badania?

Małgorzata Panek

Opisywany wcześniej guzek tarczycy nieznacznie się powiększył. Zmiana jest dobrze odgraniczona, co przemawia za łagodnym charakterem. Do pełnej diagnostyki potrzebne są inne badania np. poziom hormonów tarczycy we krwi. Proszę udać się do lekarza endokrynologa.
Pozdrawiam