Interpretacja wyniku beta-HCG a poronienie

Witam. Robiłam badania krwi beta-HCG tydzień temu i wynosił 286,06 mlU/ml. Dzisiaj zrobiłam kolejne badania w innym laboratorium i wynik zmalał 273,01 mlU/ml. Czy to oznacza, że poroniłam?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W prawidłowej ciąży poziom b-hCG powinien wzrastać co dwa dni o około 50-100%. Taki wynik skłania do konsultacji z ginekologiem.