Interpretacja wyniku betaHCG

Witam, bardzo proszę o interpretację mojego wyniku beta hcg: 19.11 - poziom 211,41; 22.11 - poziom 1593. Ostatnia miesiączka - 22.10. 20.11 byłam na wizycie u ginekologa, który na podstawie usg stwierdził, że kom. ma 8 mm i jest prawidłowo umiejscowiona w macicy. Bardzo się martwię, że przyrost beta hcg jest zbyt wysoki. Rok temu w 12 tyg. straciłam ciążę (poronienie zatrzymane). Pozdrawiam Jola

Lek. Marta Hat

Witam! Jeżeli w dotychczasowych badaniach wszystko było w porządku, proszę starać się nie denerwować i odczekać do terminu kolejnej wizyty kontrolnej. Wyższy niż przewidywany przyrost beta HCG może co prawda towarzyszyć schorzeniom jak np. zaśniad groniasty, ale jest też cechą ciąży mnogiej. W tym momencie wskazany byłby dla Pani spokój, warto też zwrócić uwagę na swój styl życia oraz stałą kontrolę ginekologiczną. Pozdrawiam