Interpretacja wyniku biopsji piersi a gruczolakowłókniak

DZIEŃ DOBRY ! PROSZĘ I INTERPRETACJĘ WYNIKU BIOPSJI PIERSI BARDZO LICZNE PŁATY I GRUPY KOMÓREK NABŁONKA PRZEWODOWEGO Z CECHAMI HYPERCHROMAZJI I W CZĘŚCI DYSKORIOZY ORAZ LICZNE ELEMENTY ŁĄCZNOTKANKOWEGO PODŚCIELISKA .OBRAZ CYTOLOGICZNY MOŻE ODPOWIADAĆ GRUCZOLAKOWŁUKNIAKOWI CZY TO COŚ POWAŻNEGO BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŻ NIE UKRYWAM ŻE BARDZO MNIE TO NIEPOKOI
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Gruczolakowłókniak (fibroadenoma) to niezłośliwy guzek piersi, który powstaje na skutek rozrostu tkanki gruczołowej i włóknistej. Występuje zwykle w górnej połowie piersi. Nie zagraża on zdrowiu, ale wymaga regularnych badań i obserwowania ewentualnych zmian. Występowanie gruczolakowłókniaka nie wpływa na rozwój raka piersi, ale może on rozrastać się, powodując ból piersi. Usunięcie guzka piersi wykonuje się, gdy jego rozmiary są znaczne.