Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja wyniku biopsji piersi, rozpoznanie histopatologiczne

Witam. oto mój wynik biopsji ROZPOZNANIE HISTOPATOLOGICZNE: podczas nakłucia zabrodawkowego guza lewego gruczołu piersiowego uzyskano niewielką ilość gęstego płynu. MIKROSKOPOWO: wśród płynu białkowego skupienia komórek nabłonkowych bez cech atypii z komórkami mioepithelialnymi w tle oraz liczne makrofagi .czy to dobre wyniki? proszę o interpretację ..;..
ponad rok temu

Na czym polega ciągłość opieki medycznej po operacji?

Czekasz na operację? Czy zastanawiałeś się już, co się będzie działo po niej? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej o zasadach opieki medycznej po operacji.

Witam! W materiale pobranym w trakcie biopsji nie odnaleziono komórek nowotworowych ani komórek atypowych - predysponujących do powstania nowotworu. Białkowy, gęsty płyn oraz liczne makrofagi świadczą o istnieniu stanu zapalnego w miejscu, z którego pobierane było badanie. Sugeruję wizytę u lekarza prowadzącego w celu wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Wynik nie świadczy o występowaniu guza typu nowotworowego. To zapewne guz typu zastoinowego przewodu mlekowego, z wydzieliną mlekową, pojedynczymi komórkami wyścielającymi przewód oraz komórkami typu zapalnego. Wynik należy skonsultować z lekarzem, który skierował na badanie, bo on zapewne pełną dokumentację medyczną np. wyniki USG czy mammografii.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy