Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 2 7 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja wyniku biopsji tarczycy 39-latki

Proszę o interpretacje wyniku biopsji tarczycy: Materiał niediagnostyczny, brak tyreocytów do oceny. Wg NCI-Bethesda- grupa I. Co oznacza taki wynik? Mam powtórzyć biopsje za miesiąc. A co jeśli wyjdzie tak samo jak poprzednio? Czy jest się czym martwić? Czy powtarzać biopsje do skutku aż coś wyjdzie?Zaznaczam że usg tarczycy pokazało na lewym płacie nieostro ograniczony niejednorodny obszar ok. 7mm zawierający bardzo drobne zmiany echoujemne i zwapnienia. Dziękuję i czekam na odpowiedź.
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Hormony a zachowanie

Szanowna Pani, wynik biopsji jest niediagnostyczny, prawdopodobnie jest tam tylko krew. Znaczy to, że nie można jej brać pod uwagę. Należy badanie powtórzyć. W razie wątpliwości proszę skontaktować się z endokrynologiem. Pozdrawiam dr R.Anielski.

0

Wynik biopsji niediagnostyczne oznacza zbyt małą ilość komórek tarczycy do oceny przez histopatologicznego. Należy powtórzyć biopsję po 3 miesiącach. Zmiana 7 mm jest mała i udana biopsji przy drobnych zmianach jest niełatwa do wykonania . Niepokój budzi niejednorodność zmiany i zwapnienia. Stąd potrzeba wykonania biopsji.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy