Interpretacja wyniku biopsji tarczycy i Hashimoto

Witam.Proszę o interpretacje wyniku biopsji tarczycy: materiał diagnostyczny, zawiera płaty powiększonych tyreocytów o homogennej chromatynie jądrowej, w tle rozproszone małe limfocyty. Obraz cytologiczny zmiany łagodnej o charakterze zapalnym - wg NCI-Bethesda-grupa II. Co oznacza ten wynik? Czy czeka mnie operacja? Mam stwierdzoną chorobe Hasimoto. Biorę euthyrox 88. TSH w normie. Czy powtórzyć biopsje? Dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wynik biopsji potwierdza pośrednio rozpoznanie. Badanie jest diagnostyczne i nie wymaga powtórzenia. Najprawdopodobniej nie będzie konieczna operacja, ale o tym zadecyduje Pani po rozmowie ze swoim lekarzem prowadzącym.