Interpretacja wyniku biopsji tarczycy: rozpoznanie cytologiczne

Witam, Bardzo proszę o interpretację wyniku biopsji tarczycy. ROZPOZNANIE CYTOLOGICZNE W grupach i skupieniach normotypowe tyreocyty, skupienia koloidu oraz liczne elementy utkania chłonnego odpowiadające przewlekłemu procesowi zapalnemu. Z góry bardzo dziękuję. Alina

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wynik sugeruje zmianę łagodną gr. II wg klasyfikacji Bethesda.