Interpretacja wyniku cytologii i grupa II

Witam, proszę o interpretacje wyniku cytologii. Grupa II. ocena hormonalna- słabe działanie estrogenie. Flora bakt. skąpa, mieszana. Ogólna ocena preparatu-prawidłowy. Zmiany odczynowe-słabe. Ocena onkologiczna wg Bethesda: Prawidłowe kom. nabłonka płaskiego- obecne. Kom. metalplastyczne -nieliczne. Kom. gruczołowe -obecne. Nieprawidłowe kom. endocerkwialne (dopisane ręcznie zap zm). Uwagi- Masa erytrocytów Pozdrawiam Magdalena K.

Aleksander Ropielewski

Wynik prawidłowy. W zależności od wywiadu ginekologiczno-położniczego można rozważyć kontrolę za rok.