Interpretacja wyniku cytologii u 30-letniej kobiety

Witam. Proszę o interpretację wyniku cytologii. Rozpoznanie: 1.Materiał diagnostyczny.Obraz cytolgiczny w granicach normy A I,B I,PAP I. 2.Materiał diagnostyczny.Komórki ze zmianami o charakterze ASC-US. A I,B II,C IIIa1,PAP III. Proszę o interpretacje wyniku. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

ASCUS oznacza nie typowe komórki i konieczne jest rozszerzenie diagnostyki, prosze koniecznie udać się do lekarza ginekologa.