Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 1 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja wyniku EEG

na wyniku badania eeg mam napisane:zapis wykonany w czuwaniu,czynność podstawowa rytm fal alfa 9-10 HZ i amp.do 40 mV , z domieszką czynności szybkiej.Reakcja zatrzymania obecna.Na tym tle rejestruje się w okol.skroniowo-ciemieniowych rozsiane fale theta 5-7 Hz,liczne fale ostre o amp.do 130 mV oraz napadowo grupy wysoko i średnionapięciowych fal ostrych i zz.fala ostra-fala wolna 3 Hz.HW nasila zmiany napadowe.Co to znaczy?
ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Na wstępie chciałbym zaznaczyć iż interpretowanie badania EEG tylko i wyłącznie w oparciu o przedstawiony opis nie jest zgodne z praktyka lekarską. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że niepokojące jest występowanie zespołów fal ostrych w zapisie. Może to sugerować nieprawidłowości bioelektryczne mózgu tj np. w epilepsji. Proszę skonsultować ten wynik z lekarzem, który posiada całą historię choroby pacjenta.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. Irena OryĹska
Lek. Irena OryĹska Neurolog

trudno ocenić nie znając pozostałych skarg i pozostałe wyniki badań, opis jest niepokojący wymaga osobistej konsultacji neurologicznej

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy